04655, місто Київ
вулиця Полярна, будинок 20, офіс 311
mariya.aylen@open-palms.com

Укр

Мазор Даша

1_5cfeb32f21fb5.jpg

16 лет

Диагноз: Муковісцидоз
Категория:
Кисень.ua

Дашенька була б звичайною дитиною, якби не одна особливість – генетичний збіг, в результаті якого – тяжке захворювання, що потребує постійної терапії.

Кожен день життя 16-річної дитини починається з інгаляцій, до яких мама підключає ще сонну дочку, потім – спеціальна зарядка, те ж саме – по вечорах. Свій день Дашка, як і її здорові ровесники, проводить на уроках – вчиться у загальноосвітній школі, тільки втомлюється швидше за інших, а після занять поспішає додому – до наступних процедур.

Кожен прийом їжі супровождується прийомом додаткових ферментів, щоб організм міг засвоїти поживні речовини, інакше легко дійти до справжнього виснаження (Дашка і так для свого віку дуже худенька тендітна дівчинка). Найелементарніше – дихання – не дається Даші просто «для галочки», як усім нам – Даші для цього необхідно постійно приймати цілий список ліків і робити спеціальну зарядку. Як і будь-якій дитині, Даші це робити дуже не хочеться і було б чудово ухилитися хоч від однієї процедури, але… трохи послаб увагу, і хвороба бере своє: легені забиваються (мокрота, яка в них збирається, надто густа, і відкашляти її просто так практично неможливо), і в організмі падає вміст кисню… За цим також треба слідкувати, регулярно вимірювати його рівень спеціальним пристроєм (пульсоксиметром), і якщо цифри виявляються нижче критичного рівня – приймати екстрені міри або підключати апарат штучної подачі кисню.

Діагноз муковісцидоз – із серії важких і невиліковних, але з ним можна жити, повноцінно і достатньо довго – але тільки при дотриманні повноцінної терапії.

Що потрібно Даші?

- регулярні курси антибіотиків,

- препарат пульмозим (щоденний прийом, безперервно),

- вітамини в спеціальній, водорозчинній, формі.

Перерахуйте допомогу по реквизитам з призначенням платежу "Добровільне пожертвування на програму "Кисень.ua".

Новини підопічного