04655, Kyiv
Polyarnaya Street, home 20, office 311
mariya.aylen@open-palms.com

Tymoshenko Aza

Тимошенко 3_5a21a1a597d9f.jpg

6 лет

Диагноз: Cystic fibrosis
Категория: Підопічні сім`ї
Oxygen.ua

Українська дівчинка Аза з Харківщини має не тільки рідкісне ім’я, а й рідкісне генетичне захворювання – муковісцидоз. Воно вражає весь організм, страждають легені, травна система, печінка. Вижити і вирости такі діти можуть лише за умови щоденної терапії – таблетки, інгаляції, фізичні вправи…

Лиш купити все необхідне мама Ази не може – адже живуть у невеликому селищі і піклуються також про старшого сина, який теж є «особливою» дитиною…

Маленька Аза поки що не розуміє, скільки складнощів доводиться долати батькам. Вона живе в любові, полюбляє ходити в гості до бабусі, бо там можна бігати вільно у дворі, годувати маленького баранчика з пляшечки… «Дай їй волю – всіх тваринок би обіймала-цілувала», - посміхається мама Наталя.
Балакуча, рухлива Аза щаслива, що дочекалася тепла – біжить чимдуж до діток у двір, у пісочницю, на гойдалки, ганяти м’яча… ганяти іграшкові машинки разом із сусідськими хлоп’ятами. В дитинстві легко бути щасливим.

Зробити Азу повністю здоровою поки неможливо – у світі ще не винайшли ліків, які би знищували муковісцидоз. Але – в світі розробили систему, спосіб життя, за якого дитина з муковісцидозом може мало вирізнятись серед однолітків. Лиш треба дотримуватись правил: не лінуватись робити спеціальні фізичні вправи, вчасно й у повному обсязі приймати ліки.

Мама Наталя хвилюється, що не може забезпечити все сама. Зараз, у маленькому віці, коли організм ще має бурхливо розвиватись, кожен пропуск терапії особливо дається взнаки, і наслідки можуть стати незворотніми… тож цього просто не можна допускати. Нехай щасливе дитинство Ази продовжиться такою самою щасливою юністю і – дорослим життям!

Новини підопічного