04655, Kyiv
Polyarnaya Street, home 20, office 311
mariya.aylen@open-palms.com

Shishatska Anastasia

FileDownload (16)_5aa911a02e7d0.jpg

6 лет

Диагноз: Cystic fibrosis
Категория: Підопічні сім`ї
Oxygen.ua

Все почалося з роддому, де в Настіної мами взяли кров на генетичні обстеження. Через півтора місяці - дзвінок від генетиків і діагноз МУКОВІСЦИДОЗ. Сім`я не могла повірити в це, тому аналіз перездали, щоб виключити помилку. Але.... аналіз знову був позитивним. На той момент Насті було лише 6 місяців.

Левова частка лікування – інгаляції, їх може бути десяток-два на день, і так – все життя. Лише так вдається звільняти легені від в’язкого мокротиння та приборкувати інфекції. І дихати. Настя засвоїла це "з пелюшок". Звичайно ж, протестує, хитрує, "торгується": "Мамо, візьму інгалятор, якщо включиш мультик!". Але дівчинка знає: процедури обов’язкові. Не знає лиш, як важко мамі знаходити кошти на все необхідне, як страшно – не знайти…


Своєчасні медикаментозні курси – обов’язкова умова, аби не дати інфекції зруйнувати організм. Адже Настуня ще така маленька, в неї попереду стільки всього! Трохи підлікуватись – і почати займатись художньою гімнастикою, а поки – танцювати вдома, обіймати свого кота та сусідського песика і ходити з татом у парк годувати лебедів. У птахів нещодавно також з’явились діточки – маленькі лебедята і Настя ходить їх годувати. Їй постійно потрібно турбуватись про когось меншого.

А нам з вами – потрібно потурбуватись про саму Настю. Адже її батьки, як не намагаються, просто не можуть впоратись самі – лікування занадто дороге, тим більш, це – не одноразова задача, а це – на все життя.

Новини підопічного