04655, Kyiv
Polyarnaya Street, home 20, office 311
mariya.aylen@open-palms.com

Київський центр Трансплантації Кісткового Мозку

IMG_0167_57c985293760a.jpg

2019 лет

Диагноз:
Категория:
BMT (bone marrow transplantation)

Київський центр трансплантації кісткового мозку (КЦ ТКМ) створений в 1999 році, складається з 5 відділень:

- відділення ТКМ на 12 стерильних палат-боксів (потужність до 100 трансплантацій / рік.);

- відділення онкогематології;

- лабораторія тканинного типування;

- клініко-діагностична лабораторія;

- відділення заготівлі стовбурових клітин і донорської крові.

До 2008 року в КЦ ТКМ проводилися як ауто-трансплантації (пересадки власних здорових клітин кісткового мозку), так і родинні трансплантації (пересадки клітин кісткового мозку від HLA-сумісних братів / сестер).

Але в 2005 році різко скоротилася держфінансування Центру, а до 2008 року закінчилися реактиви, необхідні для родинних трансплантацій, і мізерний бюджет не дозволив закупити нові. Зараз центр робить тільки ауто-ТКМ і, по суті, є єдиним в Україні центром, де цю процедуру можуть пройти пацієнти старше 18 років. Приймає центр на ауто-ТКМ і дітей. Всього - близько 60 трансплантацій на рік.

Зараз центр працює на межі виживання. Купівля медикаментів і витратних матеріалів виявилася на плечах самих пацієнтів. Такі фундаментальні речі як дезінфікуючі розчини, реактиви для лабораторій, обслуговування систем очищення повітря і води вже кілька років допомагають оплачувати благодійні організації. Вони ж допомагають в закупівлі деякого обладнання. Однак невирішених проблем залишається ще безліч, і в цих умовах саме існування центру опиняється під загрозою.

Але ж при адекватному фінансуванні тут могли б здійснюватися не тільки ауто-ТКМ в більшій кількості, але і трансплантації від родинного донора для пацієнтів старше 18 років, які сьогодні в Україні не робляться ніде. І пацієнти, які потребують такої ТКМ, або збирають величезні суми в 130 - 250 тис.євро на ТКМ за кордоном, або - вмирають, не маючи доступу до необхідного лікування. І це - реальні люди, історії, імена, особи ... чиїсь 18-річні діти, чиїсь улюблені братики і сестрички, чиїсь мами і тата - близько 960 чоловік в рік (саме така річна статистична розрахункова потреба ТКМ для українців).

Ми працюємо над тим, щоб відновити адекватне державне фінансування центру, проте бюджетний процес вимагає багатьох місяців активної роботи. Центр потребує підтримки прямо сьогодні і люди, у яких в протоколі лікування вказана ТКМ, не можуть чекати - відстрочка даної операції в лікуванні онкогематологічного захворювання неминуче призводить до смерті.

Щоб центр продовжував працювати, необхідно:

- 325 814 грн. - на автоклав - апарат для стерилізації інструментів, білизни, посуду, перев'язувальних матеріалів. (Потрібно "на зараз")

- 8 000 грн./міс. - на рідкий азот для зберігання стовбурових клітин,

- 33 823 грн./2 міс. - на засоби для дезінфекції, які оберігають пацієнтів від важких інфекцій.

- 380 676 грн - на кріообладнання для замороження клітин кісткового мозку для того, щоб клітини не гинули в процесі заморожування.

- 45 049 грн. - на обладнання для лабораторії тканинного типування;


Контакти

Адреса: (м.Київ, пр.Перемоги, 119-121)

Головний лікар КЦ ТКМ - Хоменко Віктор Іванович: (044) 229-62-19

Завідуюча відділенням ТКМ та інтенсивної терапії для дорослих і дітей - Коренькова Ірина Степанівна (044) 451-22-20

Ви можете допомогти, перерахувавши будь-яку суму по реквізитах з призначенням платежу "Добровільна пожертва на програму ТКМ".

Новини підопічного