04655, Kyiv
Polyarnaya Street, home 20, office 311
mariya.aylen@open-palms.com

Відділення "Хоспіс" при Київській міській лікарні №2

10965820_879546545429842_162377639_n_57c9ad5bf2b49.jpg

2019 лет

Диагноз:
Категория:
Pallіativ

Друга міська Київська лікарня. Перший поверх. Білі двері і напис "відділення паліативної допомоги" Хоспіс". Більшість людей, напевно, здригаються, коли бачать слово "Хоспіс". Але для тих, хто за цими дверима, це відділення - єдина надія на порятунок від страждань, від болю. Тому що тут на скарги відповіді не дадуть "що Ви хочете, у Вас же такий діагноз", а постараються зробити все, щоб полегшити болісні симптоми хвороби, коли саму хворобу вже не можна вилікувати.

Хоспіс у 2-й лікарні допомагає в основному онкологічним хворим. Хтось із пацієнтів хоспісу пройшов всі кола пекла лікування раку, але не зміг перемогти хворобу. Їм важко зупинитися в "боротьбі" і прийняти те, що тут, у відділенні паліативної допомоги, немає крапельниць та іншого інтенсивного лікування. А є тільки те, що полегшує симптоми. Хтось не повірив в традиційну медицину і пішов за порятунком до цілителів та екстрасенсів - і прогадав, бо рак ці хлопці лікувати не вміють в принципі. Хтось, одного разу почувши діагноз "рак", не захотів витрачати гроші і сили на лікування або хотів, не зміг знайти потрібні кошти. Хтось .... Втім, не важливо. Що б не було до, в хоспісі не спитають строго, з якої причини хвороба зайшла необоротно далеко. Тут побачать тільки страждаючу людину і постараються - сьогодні і зараз - полегшити страждання, які хвороба принесла.

Частина хворих потрапляє в хоспіс на деякий час, тут лікарі підбирають найбільш підходящу схему підтримки (знеболювання і полегшення інших симптомів) і людина повертається додому. Багато хто хоче жити і померти в рідних стінах. Але є і ті, кому повертатися нікуди. Коли немає рідних, які будуть доглядати вдома. Або велика родина в крихітній квартирці. Або ... багато ще обставин, за якими люди вибирають померти в хоспісі. Такі залишаються тут до кінця.

У хоспісі 30 ліжок. Невеликі палати на кілька людей. Добре б кожному хворому окрему палату, але де ж візьмеш таке велике приміщення? Куточок з іконами. Диван біля сестринського посту. Крихітна ординаторська, де сидять два лікаря. Два лікаря на 30 важких хворих. 2 медсестри і нянечки, які добу кружляють навколо хворих: уколи, перев'язки, таблетки, перевернуть, скупають ...


Чим допомогти Хоспісу в 2-й міській Київській лікарні?

Постійно потрібні ліки та витратні матеріали:

- катетери внутрішньовенні, BBraun, розмір 22 (синій) - 200 штук на місяць

- катетери сечові Фолея, двоходові, розмір 14,16 - 50 штук в місяць

- сечоприймачі зі зливом - 50 штук в місяць

- рукавички нестерильні, без тальку, розмір М - 15 упаковок в місяць

- пластир 3М, мотки, ширина 2-5 см - 5 мотків на місяць

- тонометри зі звичайним або великим манжетом - 2 шт. на пів року

- дексаметазон (ампули), вітчизняних виробників - 100 ампул в місяць

- розчин натрію хлориду 0,9%, 100, 200 мл - 100 флаконів на місяць

- Діоксизоль (розчин), 50 мл - 5 пляшок в місяць

- марля - багато!

Як допомогти відділенню "Хоспіс"?

- Перевести допомогу на реквізити фонду з призначенням платежу "на програму паліатив, Хоспіс 2"

Новини підопічного