У більшості випадків мова про паліативну допомогу заходить тоді, коли хворого вже неможливо вилікувати. Отже, тривалість життя цієї людини буде менше, ніж середньостатистична. Але в усьому іншому життя залишається життям.
Наявність невиліковної хвороби не зобов'язує хворого терпіти страждання. Навпаки - це зобов'язує оточуючих зробити все для того, щоб симптоми хвороби, що приносять занепокоєння або біль, взяти під контроль. Максимально якісна - до самого останнього дня - життя хворого - це і є завдання паліативної допомоги.
Одним пацієнтам надати таку допомогу якісно можна тільки в умовах стаціонару - для цього існують спеціальні хоспісні відділення (правда, їх буквально одиниці на всю Україну).
Для більшості ж паліативних пацієнтів необхідну допомогу можна організувати в домашніх умовах. В ідеалі - кожного пацієнта повинна курувати виїзна служба паліативної допомоги. Але навіть при її відсутності для людини можна зробити дуже багато.
Більш того, паліатив може бути як короткостроковим (дні, тижні або місяці) - переважно на IV стадії онкологічних захворювань, які не піддалися лікуванню, так і довгостроковим - переважно при неврологічних або генетичних захворюваннях, коли лікування неможливо, але при адекватній підтримці пацієнт може отримати кілька і навіть багато років життя.
Паліативної допомоги можуть потребувати також пацієнти, стан яких не є однозначно незворотнім і через довгий час все ж може обернутися до одужання, проте на даний момент потребують допомоги, що полегшує симптоми і поліпшує якість життя сьогодні.

Проблеми, які можливо вирішити через інформаційну та матеріальну допомогу:
ЗНЕБОЛЮВАННЯ
- пояснення пацієнтові і його близьким принцип дії наркотичних знеболюючих і алгоритм їх отримання.
- фінансова допомога на придбання ліків.
БОРОТЬБА З ЗАДУХОЮ
- методи боротьби з нестачею кисню
- методи пом'якшення відчуття задухи
- фінансова допомога на обладнання (пульсоксиметри, інгалятори, стаціонарні і портативні кисневі концентратори, домашні ШВЛ)
БОРОТЬБА З ПРОЛЕЖНЯМИ
- навчання рідних пацієнта правил профілактики пролежнів і методів лікування вже наявних пролежнів.
- фінансова допомога на придбання протипролежневі матраців і подушок, пластирів для загоєння ран.
СЛАБКІСТЬ
- пояснення рідним пацієнта правила створення безпечного житла, коли хворий фізично ослаблений і існує ризик травм при русі.
- навчання близьких пацієнта оптимальним способам зміни положення тіла хворого, якщо він не в змозі робити це сам.
- фінансова допомога на придбання функціонального ліжка, туалетного стільця, сидіння і інших спеціальних пристосувань для ванної кімнати, пристосувань для купання в ліжку і т.д.)
АКТИВНІСТЬ
- допомога в забезпеченні участі пацієнта в соціально активного життя - за його бажанням,
- Фінансова допомога на придбання інвалідного візка, портативного кисневого концентратора, портативного ШВЛ і т.д.)
* Все обладнання, куплене в рамках програми, залишається на балансі програми і передається пацієнтам на тимчасове користування з зобов`язанням його повернення для передачі іншим пацієнтам.
Підтримати програму "паліатив" Ви можете тут:
https://ubb.org.ua/uk/project/3546/
Або через реквізити фонду:
в ПАТ КБ «Приватбанк», столична філія:
(рахунок в гривнях)
Код ЕГРПОУ 38662944
МФО: 300711
р/р 26007052730058
Одержувач БФ «Відкриті долоні»
Призначення платежу: добровільна пожертва на програму "Паліатив"
в ПАТ «ПУМБ» в м. Київ:
(рахунок в гривнях, доларах США і євро):
Код ЕГРПОУ 38662944
МФО 334851
р/с 26006621
Одержувач БФ «Відкриті долоні»
Призначення платежу: добровільна пожертва на програму "Паліатив"