04655, Kyiv
Polyarnaya Street, home 20, office 311
mariya.aylen@open-palms.com

Крихітній Ані життєво необхідний кисневий апарат

27/02/2018

Аня – бажана дитина для Ніни Метелиці. Але чим сильніше жінка хотіла народити, тим важче проходила вагітність, а потім і самі пологи.

– На 21 тижні потрапила до реа­німації обласного перинатального центру з високим тиском. Вагітність була дуже важкою, постійна загроза передчасних пологів, лікарі не давали гарантій, що дитинка народиться живою і наполягали на порятунку мого життя, – пригадує той важкий час мама дівчинки. – Але в мене була тверда віра, що дитинка народиться і все буде добре.

До 28 тижня жінка знаходилася під наглядом лікарів. Пологи були складними, дитина народилася через кесарів розтин. На щастя, лікарям вдалося зберегти життя і мами, і немовляти.

– Коли вперше побачила доню, серце просто стислося – вона була така крихітна, пальчики малесенькі. Я підійшла до неї і взяла за ручку, а вона відкрила очі, поглянула на мене і так міцно вчепилася своїми пальчиками за мій палець... У ту мить я зрозуміла, доня житиме, – розповідає Ніна Метелиця.

Відтоді для обох розпочався найважчий період боротьби за життя. Через передчасне народження у Ані не розкрилися пов­ністю легені. З першого дня лікарі борються за її повноцінне життя.

– Майже рік ми пролежали у лікарнях. Перші п’ять місяців – у перинатальному цент­рі, потім майже ще стільки ж в обласній дитячій лікарні. Вона в мене боєць, моя ластівка, – з ніжністю каже про донечку мама і висловлює щиру подяку лікареві-гінекологу перинатального центру Вікторії Ярошенко, лікарям-пульмонологам обласної дитячої лікарні Надії Дихтяр і Людмилі Торчинській, усім іншим лікарям і медсестрам, які допомагали рятувати життя і їй, і доньці.

16 лютого Анюті випов­нився рік. Вона важить більше чотирьох кілограмів і це великий успіх, каже мама дівчинки. Звісно, наздогнати розвиток ровесників дитина ще не може, вона лише вчиться сидіти. Але є велика надія, що все буде гаразд.

– Зараз Ані важко дихати. Вдома ще може це робити самостійно, а на свіжому повітрі за кілька хвилин у неї настає задуха, – констатує Ніна.

Аби дитина могла дихати повноцінно, їй необхідний кисневий апарат і постійний моніторинг рівня кисню в крові.

– Лікарі кажуть, донечці треба підрости, зміцніти і все налагодиться,­ вона зможе дихати без апарату. А поки він дуже їй необхідний, – пояснює жінка.

Мама Ані звернулася до благодійного фонду «Відкриті долоні», аби небайдужі люди допомогли зібрати необхідні на апарат кошти, оскільки для неї самої ця сума непідйомна. – Найстрашніше ми вже пройшли, щодня молюся, аби моя крихітка набралася сил і одужала, – говорить Ніна Метелиця.

Левову частку суми на прид­бання необхідних апаратів для Ані вже вдалося зібрати. Не вистачає лише п’ятдесяти тисяч гривень. Ми і мама дівчинки звертаємось до всіх небайдужих дати малій надію на повноцінне життя і допомогти вдихнути на повні груди.

Допомогти Анюті можна тут: https://ubb.org.ua/uk/project/3633/

Джерело: https://pravda-kr.com.ua/potribna-dopomoga/11551-k...